Pobočka

Zvětšit mapu

O pobočce

Třídy SOVIČKY, MOTÝLCI A KOČIČKY

Pobočka na Vršku funguje od 1.9.2022. Nachází se na sídlišti Koších v Hostivaři přímo na Náměstí přátelství. V budově je také bazén, kde provozuje Firma Plaváček plavání pro děti. Školka má vlastní oplocenou zahradu vedle budovy. V okolí školy je mnoho dětských i sportovních hřišť, kam se s dětmi dá chodit a v blízkosti je také lesopark či Toulcův dvůr. Tato školka má i možnost týdenního plavání přímo v budově s Plaváčkem.

Pobočka má 3 třídy Motýlky a Kočičky – pro děti od 3 let a Sovičky – předškoláci. Přes ulici je pobočka školky Domeček, kde chodí děti od dvou let a tak mají na sebe třídy věkovou návaznost.

ODPOLEDNÍ TÉMATICKÉ BLOKY

každý den 15-15.45h

PONDĚLÍ ÚTERÝ STŘEDA ČTVRTEK PÁTEK
Cvičení se Sokolem

Ve spolupráci se Sokolskou obcí plníme jednotlivé úkoly. Za každý splněný úkol si děti nalepí samolepku do svého sokolského sešítku.

Logopedická prevence

Pod vedením našich učitelů, za podpory logopedických pomůcek a odborné literatury probíhá každé úterý logopedická prevence.

Angličtina/Čtenářská pregramotnost

Každou středu k nám chodí lektorka angličtiny, která se snaží hravou formou přiblížit dětem angličtinu a naposlouchat anglický přízvuk. Děti se dělí na dvě skupiny, tj. skupina angličtiny pro pokročilejší a skupina čtenářské gramotnosti, kde v rámci příběhů a obrázků rozvíjíme řeč jako celek.

Hudebně – pohybové odpoledne

Hudba prochází celým tělem. Každé pondělí si děti mohou zazpívat, ale také zatančit. Tanečky a pohybové sestavy spojené se zpěvem.

Tvořivé odpoledne

Kreativitě se meze nekladou. Každý pátek se u nás tvoří ve velkém. Používáme různé techniky – od klasických vodovek po keramiku. Aktivity propojujeme s enviromentálními tématy.

Motýlci

Malý kolektiv – maximálně 15 dětí. Děti ve věku od 3 let. Individuální přístup a rozvoj osobnosti každého dítěte (díky nízkému počtu dětí a odborné práci našich pedagogů). Dva pedagogičtí pracovníci na třídě + provozní zaměstnanec.

Ve třídě probíhá integrace dětí se speciálními vzdělávacími potřebami (1-2 děti).V rámci bohatého školního vzdělávacího programu nabízíme odpolední aktivity jako je angličtina, logopedická prevence, Sokol, atp. Mateřská škola Košík je zapsaná do rejstříku škol a školských zařízení. Jsme akreditovaní MŠMT. Vzděláváme předškoláky v povinné předškolní docházce.

Kočičky

Sovičky

Malý kolektiv – maximálně 13 dětí. Jedná se o třídu předškolní – program je zaměřen na přípravu do školy. Ve třídě nejsou zařazeni jen předškoláci, ale také děti, které již přípravu zvládnou a je jim k užitku.

Dva pedagogičtí pracovníci na třídě se věnují především přípravě na základní školu a socializaci dětí. Ve třídě probíhá integrace dětí se speciálními vzdělávacími potřebami (1-2 děti). V rámci bohatého školního vzdělávacího programu nabízíme odpolední aktivity jako je angličtina, logopedická prevence, Sokol,  atp. Mateřská škola Košík je zapsaná do rejstříku škol a školských zařízení. Jsme akreditovaní MŠMT. Vzděláváme předškoláky v povinné předškolní docházce.

Ceník

TYP CELODENNÍ ZKRÁCENÁ DOPOLEDNÍ 3 DNY 2 DNY
7:30 – 18:00 7:30 – 15:00 7:30 – 12:30 7:30 – 18:00 7:30 – 18:00
ŠKOLNÉ 11 000,- 9 000,- 8 000,- 8 000,- 7 000,-
STRAVNÉ 1 700,- 1 700,- 1 700,- 1 020,- 680,-

V případě, že děti odcházejí před odpolední svačinou, dostávají ji zabalenou domů.

Přeplatky za obědy budou vyúčtovány a vráceny.

Stravné je třeba uhradit do 25. dne předcházejícího měsíce převodem na bankovní účet: 2601669307/2010

Školné je třeba uhradit do 25. dne předcházejícího měsíce převodem na bankovní účet: 2401669302/2010