DRAVCI A SOVY V LETU

Úvodní stránkaDRAVCI A SOVY V LETU

Milí rodiče,

v pátek 3.6.2022 budeme mít na zahradě školky program DRAVCI A SOVY V LETU.

Dětem v mateřské škole představíme v průběhu ukázky,  pro ně přijatelným a zajímavým způsobem, nejen naše, ale i několik exotických druhů dravců a sov (8 – 10 exemplářů). Dětem postupně představíme každého dravce, či sovu. Při výkladu se děti dozvědí, jak se každý jmenuje, kde žije čím se živí a ptáci jsou předvedeni i v letu. Dravce vždy nosíme k dětem tak, aby si je mohli co nejlépe prohlédnout zblízka, většina z nich létá nad dětmi nebo přímo mezi nimi. Každý zájemce si může některého dravce či sovu i pohladit, takže kontakt je opravdu bezprostřední. Naším cílem je, aby měli děti z ukázky krásný zážitek, proto výklad přizpůsobujeme věku našich posluchačů. Malé děti nejsou příliš zatěžovány odborným výkladem a spíše se snažíme zaujmout je zajímavostmi, které se běžně nedozví. Ukázky jsou kvalitně ozvučeny.

Program začíná v 10:00 na zahradě Šeberovské pobočky – Hostivařské děti dorazí autobusem. Tohoto programu se můžou účastnit i děti, které v tento den do školky nechodí – buď formou náhrady či po předchozí domluvě s učiteli.