ZVÍŘECÍ OBLUDKY (Zbraslav)

Úvodní stránkaZVÍŘECÍ OBLUDKY (Zbraslav)

Milí rodiče,

v pátek 18.3.2022 k nám do školky přijedou ZVÍŘECÍ OBLUDKY.

Jedná se o kombinaci poutavého výkladu, videoukázek, obrázků a živých zvířat . Pořad je zaměřen na potlačení uměle vyvolávaného strachu a odporu k určitým zvířatům, který získáváme v raném věku odkoukáním z reakcí jiných lidí. V tomto programu děti uvidí živé pavouky, hady, žáby i jiná strachem a pověstmi opředená zvířata. Dětem je vysvětleno proč mají své místo v přírodě, proč vypadají tak, jak vypadají, že není důvod se těchto zvířat bát a ti odvážnější si na některé z nich mohou i sáhnout.  Chceme, aby děti měly z ukázky nejen zážitek, ale i něco nových vědomostí o přírodě. Neméně důležitým posláním je zamezit předsudkům a získat jejich obdiv k přírodě jako celku.

Program začíná v 9:30. Přiveďte děti nejpozději do 8:45, ať stihnou svačinku před programem. Do školky mohou přijít i děti, které v tento den nechodí. Buď formou náhrady či na dopoledne (vyzvednutí před obědem). Vše po předchozí domluvě s učiteli.