Logopedická přednáška pro rodiče – 1.část (english below)

Úvodní stránkaLogopedická přednáška pro rodiče – 1.část (english below)
Milí rodiče,
jak jistě víte, tak naše mateřská škola se zapojila do několika grantů EU, které podporují naší školu v různých oblastech. V rámci výzvy 49. OPVVV – Podpora inkluze v Mateřské škole Košík II jsme pro vás připravili 2 přednášky, které proběhnou z pohodlí vašeho domova ve večerních hodinách přes platformu ZOOM.

1. přednáška:
Logopedická prevence v předškolním věku – nejen pro děti s OMJ (odlišný mateřský jazyk) – část 1.
pondělí 17. 5. 2021, 18:00 – 20:00 – přednáška a diskuze

Přednášky pro vás připravila klinická logopedka Mgr. Denisa Fliglová – ve spolupráci s naší mateřskou školou. V minulých letech vedla odpolední skupinovou logopedii pro děti v naší školce – Zbraslav a proto jí někteří z vás mohou znát.

Přednášky budou v začínat odborným teoretickým pohledem a ve větší části se budeme zabývat praktickými nácviky, které můžete s dětmi dělat v domácím prostředí – nebude chybět i celá řada materiálů a pomůcek.

JAK SE NA PŘEDNÁŠKU PŘIPOJIT?
Je to úplně jednoduché. Stačí když budete mít zařízení (počítač, tablet, telefon), které bude po dobu přednášky připojené k internetu. Do aplikace twigsee Vám před setkáním přijde odkaz, na který kliknete a jste připojeni. Pokud nemáte děti v naší mateřské škole, tak nám napište na skolka@mskosik.cz a odkaz obdržíte v emailu. Jelikož musíme evidovat i docházku přítomných, tak vás poprosím, abyste se připojili pod celý svým jménem (pokud nebudete umět nastavit, tak nevadí – zpětně si vás zaevidueje jinak).

Před přednáškou dostanete k dispozici prezentaci, kterou pro vás naše logopedka připravila. Celá přednáška bude probíhat v českém jazyce, ale pro anglicky mluvící rodiče budeme mít připravenou anglickou verzi prezentace.

Budeme rádi za vaší účast!

Dear parents,
As you know, our school has been involved in several EU grants that support our school in various fields. As part of the call 49th OPVVV – Support for Inclusion in the Preschool Košík II, we have prepared 2 lectures for you, which will take place from the comfort of your home in the evening via the ZOOM platform.

1st lecture:
Speech therapy prevention in preschool age – not only for children with DMT (different mother tongue) – part 1.
Monday 17. 5. 2021, 18:00 – 20:00 – lecture and discussion

Lectures were prepared for you by a clinical speech therapist Mgr. Denisa Fliglová – in cooperation with our school. In recent years, she led an afternoon group speech therapy for children in our preschool – Zbraslav, and therefore some of you may know her.

The lectures will begin with a professional theoretical perspective and for the most part we will deal with practical exercises that you can do with children at home – there will be a lot of materials and aids.

HOW TO JOIN THE LECTURE?
It’s quite simple. All you need is a device (computer, tablet, phone) that will be connected to the Internet for the time of the lecture. Before the meeting, you will receive a link to the Twigsee application, which you click on and you are connected or you can ask for the through email (skolka@mskosik.cz). Since we have to record the attendance of those present, I will ask you to join under your full name (if you do not know how to set it up, it does not matter – we will register you differently after).

Before the lecture, you will receive a presentation prepared for you by our speech therapist. The whole lecture will take place in the Czech language, but for English-speaking parents we will have an English version of the presentation ready.

We will be happy for your participation!