MATEŘSKÁ ŠKOLA KOŠÍK -

NEJLEPŠÍ START PRO VAŠE DÍTĚ.

JSME AKREDITOVANOU MATEŘSKOU ŠKOLOU ZAPSANOU V REJSTŘÍKU MŠMT.

Vítáme Vás na webových stánkách mateřské školy KOŠÍK.
Naše mateřská škola se nachází v malebném prostředí Hostivaře, Dolních Měcholup a Zbraslavi.
Nabízíme kvalitní vzdělávání dětem od 2 do 7 let. V malém kolektivu maximálně 15 dětí jsme schopni zajistit individuální přístup a rozvoj osobnosti každého dítěte. V rámci bohatého školního vzdělávacího programu nabízíme odpolední aktivity jako je angličtina, logopedická prevence, tanec, keramika atp. Mateřská škola Košík je zapsaná do rejstříku škol a školských zařízení a je akreditována MŠMT.

1. Individuální přístup
Naší hlavní prioritou je individuální přístup ke každému dítěti. Každé dítě je jiné a jedinečné. Přejít z rodinného prostředí do nové sociální skupiny vrstevníků je vždy velkým krokem. Naším úkolem je, abychom co nejvíce usnadnili každému dítěti tento krok a poskytli mu tak pocit bezpečí. Jen v bezpečném prostředí se může dítě rozvíjet tak, jak potřebuje. Sledujeme dítě od začátku a zjišťujeme, v jaké oblasti je nadané, a v jaké oblasti potřebuje pomoci. Naším cílem je komplexní rozvoj osobnosti s důrazem na talent každého dítěte.

2. Prevence a pedagogická diagnostika
Na základě systematické práce s dětmi jsme schopni vytvořit pedagogickou diagnostiku dítěte a po konzultaci s rodiči zajistit jedinečný plán pro každé dítě. Díky speciálně-pedagogickým přístupům zajišťujeme logopedickou prevenci v rámci výuky i formou kroužku. Používáme formy arteterapie a pohybové terapie. Samozřejmostí je program pro nadané děti.

3. Výhody malého kolektivu
Předškolní věk je pro dítě nejdůležitějším obdobím, kdy navazuje první sociální vztahy a kdy je schopno mnohému se naučit a formovat své postoje k ostatním lidem. Naší filosofií je, že dítě se může optimálně rozvíjet jen v přiměřeně malém kolektivu. V naší MŠ je maximální kapacita 15 dětí a věnují se jim 3 pedagogové. Je zajištěna každodenní speciálně pedagogická podpora. Navazujeme na rodinnou výchovu a zajišťujeme dětem pocit rodinného prostředí. Díky malému počtu dětí si můžeme dovolit více mimoškolních akcí – návštěvy galerie, solná jeskyně, množství výletů, zoo, návštěva divadelních představení a mnoho dalších.

4. Integrace
Považujeme se za mateřskou školu opírající se o inkluzivní pedagogiku respektující všechny odlišnosti. Jsme schopni kvalitně vzdělávat děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Naší specializací je výchova a vzdělávání dětí s komunikačními problémy a autismem. Pro integrované děti jsme schopni zajistit asistenta pedagoga. Využíváme systém strukturovaného učení, sociální nácviky a alternativní a augmentativní komunikaci. Zajistíme veškeré kompenzační pomůcky dle potřeby dítěte. Pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami zajišťujeme každodenní individuální terapie v ceně docházky.
Zajišťujeme program pro děti z cizojazyčného prostředí a bilingválních rodin.